Podniková ekonomika je víc, než jenom účetnictví.

A účetnictví je víc, než jenom halabala naházená čísla do koupeného programu, kterému slepě věříme, že za nás všechno správně udělá.

Víte, že účetnictví vynalezli obchodníci?

A udělali to kvůli sobě, ne kvůli finančnímu úřadu.

V Česku bylo v roce 2011 podle EU nějakých 930 tisíc malých a středních podniků, z čehož 890 tisíc tvoří mikropodniky, neboli živnosti. Necelých 35 tisíc jsou malé firmy a zbytek firmy střední. Průměrný mikropodnik má jednoho zaměstnance, malý podnik kolem dvaceti a střední podnik kolem stovky. Průměrná přidaná hodnota jednotlivých velikostí firem (čistý zisk mínus náklady na kapitál, viz Wikipedie) je v přepočtu na koruny u mikropodniků nějakých 460 tisíc, u malých podniků 9,5 milionu a u středních firem 65 milionů. Pro srovnání: velkých firem je (ke stejnému datu) 1379, průměrně zaměstnávají skoro 750 lidí a jejich průměrná přidaná hodnota je 667 milionů korun ročně.

Patříte-li do první nebo druhé kategorie firem, jistě se chcete posunout do vyšší. Patříte-li ke středním firmám, chcete tam zůstat, nebo se přehoupnout mezi velké.

Bez fungujícího ekonomického řízení to nezvládnete.

Co všechno k němu potřebujete:

  • Kvalitně a odborně vedené účetnictví, daně a mzdy - tak, aby bylo na čem stavět. Účetní a daňová problematika v České republice je velice komplikovaná a neustále se mění. Stát se postupně učí předcházet únikům a ztrátám na všech frontách. Dochází k harmonizaci s Evropou. Šrouby se utahují a nebezpečí roste. Nepořádek v účetnictví přináší riziko likvidačních následků - pokuty, rejstříky špatných plátců, vyšetřování, správní řízení, nervy, čas, peníze. Nepodceňujte účetnictví, je určené pro vás, ne pro úřady!
  • Pravidelné a srozumitelné výkazy - z účetnictví potřebujete každý měsíc nebo kvartál dostat výstup, který vám pomůže se ujistit, že základní ekonomická data ve vašem systému jsou správná, a zjistit, jak zdravý a výkonný podnik máte. Bez výkazů nemůžete optimalizovat, ani se strategicky rozhodovat. Jedete poslepu a doufáte, že nenabouráte. Nevíte, kdy začít nabírat či propouštět, nevíte, jestli a kolik si máte půjčit, nevíte, jak vytěžit z každé investované koruny co nejvíce. Ale ostatní možná vědí. Jestli výkazy máte, ale nerozumíte jim, tak se to rychle naučte! Jakmile si zvyknete s výkazy pravidelně pracovat, získáte zcela nový pohled na fungování firmy a významnou konkurenční výhodu.
  • Profesionální řízení - nastavit fungování firmy není až tak složité, pokud víte, jak na to. Trocha práce "na firmě" místo honění se "ve firmě" udělá zásadní rozdíl - vaši lidé toho stihnou víc, protože budou dělat to, co je důležité. Bude je to víc bavit. A budou spokojenější, protože jim bude jasné, co od nich čekáte, za co je pochválíte, a za co dostanou zaplaceno. Nastavení firmy vám pomůže zvládnout třeba náš Hodinový ředitel.

Sami vidíte, že zapisování dokladů do účetního programu je jen nepatrný zlomek z toho, co firma potřebuje.

Proto v Tailor Services neděláme pouhé účetnictví, ale poskytujeme kompletní a promyšlené služby v oblasti podnikové ekonomiky. A věnujeme se i typům podniků, které ostatní nechtějí dělat - občanská sdružení, finanční instituce, organizační složky. Zvládneme i složité daňové případy díky spolupráci se skvělým daňovým poradcem. Pravidelně se školíme, takže víme, co se chystá, a jak se na to připravit.

Kontaktujte nás ještě dnes a dejte své firmě to, co potřebuje k růstu.